Лісова сертифікація | WWF ukraine

Лісова сертифікація FSC

Рада Розпорядників Лісів (Forest Stewardship Council) була створена у 1993 р. для підтримки екологічно прийнятного, соціально захищеного та економічно вигідного лісовпорядкування світового запасу лісів.

FSC визначило міжнародну схему маркування для продукції деревообробки, яку вимагають більшість великих організацій покупців в Північній Америці та Європі, особливо DIY мережі.

Вся продукція деревообробки, маркована штампом FSC є незалежно сертифікованою, як виготовлена з деревини, при заготівлі якої були дотримані принципи та критерії Ради Розпорядників Лісів.
Дізнатись більше про FSC.

Лісова сертифікація в Україні

В Україні сертифікація лісів розпочалася у 2001 році і, як показала практика, в наших умовах є кілька основних проблем, які заважають зробити цю сертифікацію належним чином.

Теоретично лісова сертифікація надає унікальні можливості для громадськості, місцевих громад та інших зацікавлених сторін у лобіюванні свої прав та інтересів. Але на практиці не відбувається залучення зацікавлених сторін до процесу аудиту і тому вони не беруть участі в підготовці управлінських рішень.

Процес сертифікації повинен відбуватися за умов відкритості та прозорості через постійне інформування. Нажаль, відсутність інформації про початок аудиту того чи іншого підприємства і є найбільшою проблемою. Позбавлені такої інформації неурядові громадські організації (НГО) і місцеві громади не можуть вчасно включитись в процес основного аудиту.

Інформація про розташування і стан особливо цінних для збереження лісів Карпатського регіону, під час проведення сертифікації, має дуже велике значення. Проте, така інформація (наприклад, про місця поширення рідкісних і червонокнижних видів) є «розкиданою» по різних джерелах, що сильно перешкоджає об’єктивній оцінці лісів.

Метою даного проекту в Україні було створити базу даних, у якій буде інформація про стан лісової сертифікації за схемою FSC в Україні, розташування і стан ОЦЗЛ, що забезпечить більшу відкритість процесів сертифікації лісів і буде допомагати процесам залучення зацікавлених сторін до участі в процесах аудиту і підготовці управлінських рішень.
 
    © N.C Turner/WWF
Лісова сертифікація FSC.
© N.C Turner/WWF

Контакти

Західно-Українська орнітологічна станція, Зоологічний музей ЛНУ
вул. Грушевського 4, м. Львів
Україна, 79005

e-mail: andriyzatushevsky@gmail.com
тел: +38 032 239 45 48

 
    © Juraj Vysoky
FSC маркування дерев'яної продукції гарантує, що деревина була заготовлена за принципами екологічно прийнятного, соціально захищеного та економічно вигідного лісовпорядкування.
© Juraj Vysoky

PEFC сертифікація

Пан-Європейська Рада Лісової Сертифікації (PEFC) була заснована у 1999 р.

PEFC визначила рамки для взаємного визнання надійних національних чи регіональних схем сертифікації, які були розроблені для визначення міжнародних вимог щодо прийнятного лісовпорядкування.

Більше ніж 47 мільйонів гектарів лісу на сьогоднішній день пройшли PEFC схему сертифікації – домінуючої системи сертифікації в Європі.
Дізнатись більше про PEFC.

Корисні посилання