Стале лісове господарство | WWF ukraine

Стале лісове господарство

Сталий розвиток лісового господарства має на меті лісокористування, яке не виснажує лісів, сприяє збереженню особливо цінних лісових ділянок та біорізноманіття, але в той же час дає прибуток місцевим громадам та державі.

Нажаль, відсутність належної законодавчої бази і погане дотримання законів, збільшення попиту на деревину і передача лісів у приватну власність стають причиною масових браконьєрських рубок дерев в українських лісах. Це загрожує майбутньому лісів і їх мешканців.


 
WWF в Україні працює над подоланням зазначених проблем з метою досягнення сталого розвитку лісового господарства та розумного споживання природних ресурсів в лісах. Ми проводимо навчальні тренінги для лісових менеджерів, науковців, громадських діячів та державних управлінців, розробляємо та втілюємо в життя сталі принципи управління лісових територій, працюємо над покращенням законодавства та багато іншого.

Лісова сертифікація

Лісова сертифікація сприяє підтримці екологічно прийнятного, соціально захищеного та економічно вигідного впорядкування світових запасів лісу. Вона виникла завдяки активній діяльності громадських природоохоронних організацій, занепокоєних стрімким скороченням тропічних лісів внаслідок варварської лісозаготівлі та продажем нелегальної деревини на світових ринках.
 
Лісова сертифікація – це діяльність, під час якої  визнаний в установленому порядку орган засвідчує відповідність ведення лісового господарства встановленим екологічним, економічним та соціальним вимогам. По суті це означає, що сертифіковані ліси, з яких надходить деревина, управляються розумно та зберігаються для нащадків.
 
Ми поширюємо лісову сертифікацію в країні як інструмент сталого розвитку та збереження лісів, проводимо роботу для інформування громадськості щодо впливу їхнього купівельного вибору на збереження лісів України та світу.