Всесвітній день водно-болотних угідь | WWF ukraine
© WWF Ukraine / Nikolay Bazhanov

Всесвітній день
водно-болотних угідь

2 лютого

Сьогодні світ відзначає всесвітній день водно-болотних територій, знищення яких — одна з найбільших загроз для існування наших рік та водойм. Більше 20 років WWF в Україні працює над відновленням плавнів та інших водно-болотних угідь до природного стану.

Час об'єднати наші зусилля та зрештою вийти на зв'язок із планетою!

© WWF Ukraine / Irina Kostenko

Рамсарська конвенція

Основні положення щодо захисту водно-болотних угідь міжнародного значення були закріплені 2 лютого 1971 року підписанням Рамсарської конвенції в іранському місті Рамсаре. Тоді її підписали 18 країн. Цей документ став першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі до Конвенції приєдналися вже 170 країн світу, серед яких і Україна, де мережа водно-болотних угідь міжнародного значення нараховує 39 територій загальною площею 786 321 га.

 

Водно-болотними угіддями вважаються природні комплекси боліт, заплавних лук і лісів, а також плавні та мілководні водойми чи їх ділянки глибиною до 6 метрів. Крім прісних територій, сюди відносять також солонкуваті та солоні, наприклад, морські акваторії, глибина яких під час відпливу також не перевищує 6 метрів.

© WWF Ukraine / Nikolay Bazhanov

Цінність та відновлення ВБУ

Такі мілководні водойми та заплави відіграють дуже важливу роль для людини – вони очищують воду, виділяють багато кисню та поглинають вуглекислий газ, є домівкою для багатого біорізноманіття (12% видів тварин та 30% риб), захищають від повеней, сприяють підвищенню родючості ґрунтів прибережних територій та виконують багато інших важливих природних функцій.

 

WWF в Україні вже більше 20 років працює над відновленням водно-болотних угідь на Дунаї до природного стану. Серед реалізованих проектів у цьому секторі варто відзначити відновлення двох дунайських островів – Єрмаков (2300 га) та Малий Татару (738 га). Також успішним був проект WWF з відновлення болота Чорне Багно на Закарпатті. Тож ми закликаємо усіх охочих приєднатися та допомогти нам у цій надважливій справі!

Читати більше
WWF
МАЛИЙ ТАТАРУ
© Nikolay Bazhanov