The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Central Asia
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Медицина чи міф? Вся правда про ведмежу жовч
Ведмежа жовч — один з популярних засобів Китайської традиційної медицини (КТМ), яка відома тим, що існує близько трьох тисяч років і використовує продукти тваринного походження. І хоча методи КТМ часто не підтверджені наукою, щоб добути необхідні компоненти lдля її використання знищується велика кількість диких тварин. Сьогодні практикування Китайської традиційної медицини найбільше загрожує тиграм, носорогам, левам, панголінам, та ведмедям, зокрема, через їхню жовч. Добування їхньої жовчі загрожує останнім диким популяціям ведмежих і є причиною жорстокого утримання в неволі десятків тисяч ведмедей. Ми вирішили розібратися, чи дійсно ведмежа жовч має лікувальні властивості та чи є їй альтернатива.
Ведмежа жовч дійсно має лікувальні властивості. На відміну від жовчі інших ссавців, вона містить велику кількість урсодезоксіхолевої кислоти (UDCA). Ця речовина використовується в терапії деяких захворювань печінки, має протимікробну та протизапальну дію, заспокоює та допомагає в терапії ракових захворювань. Щоб отримати жовч ведмедів вбивають або ж тримають на спеціальних фермах, тільки на території Азії на цих фермах утримують більше 13000 ведмедів різних видів. Частина ведмедів потрапляє на ферми з дикої природи, де їх нелегально виловлюють, а це несе непоправну шкоду останнім диким популяціям ведмежих.
Способи отримання жовчі є дуже жорстокими. Наприклад, ведмедям в тіло встановлюють катетери, який з одного боку занурений в жовчний міхур, а з іншого — стирчить назовні. Жовч стікає по трубці під дією сили тяжіння або висмоктується за допомогою шприца. Ведмеді зазвичай утримуються в клітках, де вони не можуть поворушитися і часто помирають від ускладнень, пов’язаних з наявністю незакритого отвору всередині тіла, інфекцій та захворювань печінки.
Жовч отримана в антисанітарних умовах є небезпечною для здоров’я пацієнтів, оскільки не проходить жодного контролю якості. Дослідження проведене у США показало, що більшість препаратів, в складі яких вказана ведмежа жовч виявилися підробкою. Інше дослідження продемонструвало, що лише близько третини тайських зразків, заявлених як “ведмежа жовч”, справді були такими. Інші ж препарати з “ведмежою жовчю” переважно мали компоненти, які походять від свиней та інших свійських тварин.
Однак, вже п’ятдесят років як існує альтернатива такому не гуманному методу лікування. Медики зуміли синтезувати урсодезоксіхолеву кислоту (UDCA) без ведмежої жовчі. З того часу у світі щорічно виробляють сотні тонн UDCA, яка за своєю структурою та властивостями аналогічна основному діючому компоненту ведмежої жовчі. Більш того, розроблені окремі штучні модифіковані аналоги UDCA, що є навіть ефективнішими за вихідну речовину.
Що стосується України, то в інтернет-магазинах є чимало оголошень про продаж ведмежої жовчі. Ціна більшості таких препаратів є доволі низькою, що дає підстави сумніватися в їхньому легальному походженні з азіатських ферм чи оригінальності. Крім того, за наявною статистикою CITES відсутній легальний імпорт в Україну живих чи частин тіла тварин з родини ведмедевих. Тому частина таких оголошень очевидно стосуються і українських ведмедів, які щороку десятками гинуть від рук браконьєрів. Купівля неперевірених товарів з ведмежої жовчі може сприяти зникненню останніх українських ведмедів. Натомість, в Україні також доступні лікарські препарати на основі синтетичної UDCA. Для їх виробництва використовуються синтетичні речовини, що не несуть загрози ведмедям, а їх якість контролюється згідно фармакологічних вимог. Більш того, ведмежа жовч містить від 1 до 39% UDCA, тоді як лікарські препарати містять чітко встановлену дозу цієї лікарської речовини. Тому численні лікарські препарати на основі синтетичних компонентів ведмежої жовчі є значно дешевшою та більш безпечною альтернативою, порівняно з природними аналогами, а найголовніше вони ефективні та не загрожують здоров'ю людей і життю ведмедів.

