Смарагдова мережа та НАТУРА 2000 | WWF ukraine
Україна готується стати членом ЄС, тому має пройти шлях із створення в країні спочатку Смарагдової мережі, а після вступу - і НАТУРА 2000 - найбільшої природоохоронної мережі світу. Ці мережі включають найбільш цінні природні території країн Європейського Союзу та інших країн поза його межами.

WWF в Україні підтримує створення громадської платформи для розробки Смарагдової мережі та впровадження Оселищної та Пташиної директив. У рамках цієї роботи в Києві пройшла перша зустріч представників різних громадських та наукових організацій, на якій обговорювалися практичні кроки по створенню в Україні Смарагдової мережі та мережі НАТУРА 2000. 

Робота WWF в Європі

Всесвітній фонд природи стояв у витоків та вже багато років підтримує впровадження обох директив та створення мережі природоохоронних територій НАТУРА 2000 в Європі. WWF допомагає урядам країн, керівним органам ЄС та громадськості визначати, включати, а потім ефективно управляти та охороняти території та види, що увійшли в склад мережі. В Дунайсько-Карпатському регіоні та інших країнах Європи ми проводимо активну інформаційну роботу, завдяки якій, наприклад, біля 50% громадян Болгарії знає про території та цінності НАТУРА 2000. В минулому році WWF стартував кампанію Nature Alert, інформуючи громадян про можливість перегляду Євросоюзом Пташиної та Оселищної директив, що могло призвести до послаблення природоохоронних засад в Європі. В результаті кампанії 512 000 жителів різних країн Європи направили до Європейської комісії в межах громадського консультаційного процесу запит не змінювати існуючі високі природоохоронні стандарти.
 
 

...

"Громадянське суспільство має бути основним драйвером та брати активну участь у процесі заснування в Україні цих природоохоронних мереж, які незабаром будуть стосуватися майже кожного мешканця нашої країни."

Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні

Контактна особа

Олена Тарасова-Красієва,
координатор WWF в Україні
e-mail: atarasova@wwfdcp.org
моб: +38 093 38 29 193

Natura 2000
© © Toomas Kokovkin © Toomas Kokovkin

Biologists find newts while doing the Natura 2000 inventory.
© Biologists find newts while doing the Natura 2000 inventory.  © Tibi Hartel

Valea Brazilor, sit  NATURA 2000 ROSCI0092 Ignis
© © Toomas Kokovkin © Toomas Kokovkin

Eurasian brown bears, Suomussalmi, Finland
© © Wild Wonders of Europe /Staffan Widstrand / WWF © Wild Wonders of Europe /Staffan Widstrand / WWF

For scientific purposes, the cabinet has made permission to hunt for two brown bears and up to four snow leopards.
© © WWF Mongolia © WWF Mongolia