Адаптація до зміни клімату | WWF ukraine

Адаптація до зміни клімату

Своєчасна адаптація - запорука добробуту.
Внаслідок зміни клімату стають все частішими і екстремальними погодні явища. Посухи знищують наші врожаї. Повені змивають наші домівки. Більше людей страждає від серцево-судинних захворювань. 

Але попереджений - означає озброєний. Якщо своєчасно підготуватися до нових умов, ми можемо продовжувати розвивати сільське господарство, збережемо наше майно та уникнемо ускладнень із здоров'ям та нестачею природних ресурсів.

Промените в климата, енергийната ефективност и опазването на ресурсите са ключов приоритет за световния бизнес

© WWF / Roger LeGUEN

Наші рішення

  • Адаптація місцевих спільнот - добробут жителів невеликих містечок найбільше залежить від погодних умов. Ми провели дослідження можливого впливу зміни клімату на дельту Дунаю, на основі якого розробили транскордонну Стратегію кліматичної адаптації. Інформаційна кампанія допомогла жителям Придунав'я пристосуватися до нових кліматичних умов.
 
  • Адаптація населенних пунктів - захистити міста від підтоплення, побудувати ефективну дренажну та каналізаційну системи, висаджувати зелені зони, подбати про людей на випадок екстремальних температур - ось лише деякі з адаптаційних мір у містах.  
 
  • Адаптація господарства - принципи сільського, рибного, лісового господарства мають бути переглянуті із урахуванням зміни клімату. Наприклад, необхідно використовувати нову ощадливу систему поливу, вирощувати посухостійки культури, висаджувати дерева по берегам рік і таке інше. 
 
  • Адаптація природи - ми працюємо разом з природою, а не проти неї. Наприклад, відновлення водно-болотних угіддь створює додаткові оселища для рідкісних видів, сприяє природному очищенню води від органічного забруднення, а також надає можливості для додаткового заробітку місцевих громад. Здорові природні системи здатні швидше та краще пристосовуватися до змін. Тож виграє і природа, і людина.