Історії волонтерства WWF в Україні та в світі | WWF ukraine

Історії волонтерства WWF в Україні та в світі

Ми можемо довго вмовляти Вас підтримати нашу діяльність, але краще за нас це зроблять люди, які вже спробували! Читайте історії від волонтерів WWF в Україні та в світі. Надихайтеся та приєднуйтеся! 

Валерія Немикіна, Україна

зараз є інтерном зі зв'язків з громадськістю в Київському офісі WWF

Після повернення із волонтерського стажування в Індії, я остаточно вирішила: треба щось робити із собою та світом.

Школа, університет, робота у корпоративному секторі дали мені близьких по духу людей, безцінний досвід спілкування та цікаву роботу. Протягом усього життя я так чи інакше була залучена до зеленого та соціального волонтерства. Але як там у пісні – «I can get no satisfaction». Я хотіла більшого, як і всі: зупинити зміни клімату, врятувати корінні племена островів, відновити популяцію баклана чубатого, годувати світ органічною їжею, приїжджати до Африки і бачити там слонів і т.п. Все це привело мене до українського офісу Всесвітнього фонд природу – WWF – у якості ідейного волонтера, який був радий робити що завгодно, щоб було світові краще.

І тут почалось... Дослідження осетрових в Україні, еко-коридори для ведмедів, побудова екологічного музею у Ботанічному саду, врятування пралісів та усіх лісів), відновлення чисельності тварин/рослин, участь у світовому кліматичному русі, боротьба з браконьєрством та багато іншого...

Я й не помітила, як стала частиною міжнародної інтернатури WWF у якості комунікатора. Тепер я не тільки щось роблю, а й намагаюсь увесь світ спонукати щось робити разом з командою WWF та нашими друзями. І так щодня. Своє перебування у WWF я навіть не називаю словом «робота». Це світ дикої природи, нетипових для вирішення задач та шалено-відданих своїй справі людей. По всьому світу. Майже у всіх країнах світу є твої однодумці, які всі за одне – за гармонійний, біорізноманітний світ.

Це щастя.
Valeriia Nemykina - WWF Ukraine volunteer.

© Valeriia Nemykina

Valeriia Nemykina with Bohdan Prots (Ukraine).

© Valeriia Nemykina

Valeriia Nemykina - pinguin pledge (Ukraine).

© Valeriia Nemykina

Еліс Лагардіа, Італія

Про мене
Чао! Мене звуть Аліса, я з Італії. Я вирішила приєднатися до Програми волонтерських стажувань WWF, тому що писала дисертацію з ветеринарних біотехнологій. Я думала, що час поза стінами лабораторії та досвід проекту в дикій країні допоможуть мені визначити свої цілі на майбутнє. Так і сталося! Зараз я вивчаю біологію дикої природи та природоохорону і сподіваюся застосувати свої знання для захисту вимираючих видів.
 
Що було на Мадагаскарі
"Мора, Мора!" (повільно, повільно) є однією з основних місцевих особливостей, про яку Ви повинні дізнатися  перед від'їздом на Мадагаскар. Я пишу про це через рік після того, як закінчився мій мадагаскарський проект, тож я думаю, що добре засвоїла цей урок! Будучи італійкою і звикши до цього образу мислення, я думала, що для мене це буде не проблема. Коли 2 години очікуєш на свій автобус – це ще нічого. Але коли ти чекаєш півдня на гіда, і тільки на вечірній зорі посланець від нього інформує нас, що той не прийде взагалі, з’являється певне розчарування.
 
Поясню, що це не було питанням неефективної організації Всесвітнього фонду природи, це просто те, до чого Ви повинні адаптуватися в цій країні. Будучи «міською дівчинкою» (це прізвисько мене жахливо дратувало), я хотіла собі створити щільний графік, де кожна хвилина з моїх 24 годин заздалегідь буде запланована. Інакше я відчувала, що я просто втрачаю час. Тільки зараз я розумію, що саме такі «незаплановані» моменти і були найкращими. Коли Ви ще матимете шанс забути про час, і щоб лише сонце направляло Ваші плани? Просто жити у злагоді з природою, прокинувшись на світанку і відпочиваючи після заходу сонця – це варто пережити!
 
І це був досвід, скажу я Вам! Ми всі знаємо, що збереження біорізноманіття має важливе значення для майбутнього нашої планети, але насправді бути залученим у такий проект навчить Вас тому, що Ви ніколи не могли б дізнатися з підручника. Тут Ви зможете по-справжньому зрозуміти проблеми, з якими стикається навколишнє середовище Мадагаскару. Це і вирубка лісів, викликана підсічно-вогневим землеробством, і втрата природних систем, втрата видів, ерозії тощо. І Ви усвідомлюєте, що можна щось змінити.
 
Але найголовніше, чого Вас навчить народ Мадагаскару - це розуміння істинної цінності речей, які Ви завжди вважали очевидними. Незважаючи на те, що Ви споживаєте дуже мало, порівняно з кількістю їжі, води та одягу, до яких Ви звикли у вашій країні, Ваше сміття все ще буде привабливим для людей, що живуть поруч. Це стало очевидним, коли я побачила, як пластикові обгортки з мого одягу перетворилися на повітряного змія. Діти просто прив'язали до нього мотузку і кинули на вітер.
 
Для мене Програма дослідження стала не тільки подорожжю: Ви тільки усвідомте, скільки Ви дізнаєтеся і зміните одразу після повернення додому!
Alice, a WWF volunteer!

© WWF / Alice Laguardia

Planting rice with the women of the community

© WWF / Alice Laguardia

The Namoly group

© WWF / Alice Laguardia

The smallest chameleon!

© WWF / Alice Laguardia

Партнер програми

Ecoclub Green Wave logo (Ukraine).
© © Green Wave © Green Wave