Фотозвіти з волонтерських заходів | WWF ukraine

Фотозвіти з волонтерських заходів

Вас цікавить, а що ж саме роблять волонтери на природі? Як це все виглядає? Чи це не нудно? Що Ви там реально можете зробити? Дивіться фотозвіти з наших волонтерських подій, а також виїздів наших колег, і переконайтеся, що це супер цікаво, романтично та корисно для природи :) Сторінка постійно поповнюється.
Боброобліки у Пирятинському нацпарку. Листопад 2016

Мало хто з ековолонтерів може похвалитися тим, що колись рахував бобрів:) Але наші волонтери вже зможуть здивувати цим друзів та знайомих, адже вони взяли участь у першому боброобліку в Пирятинському нацпарку.

Бобри є нічними сторожкими звірами, тож щоб порахувати їх, волонтери рахували кількість бобрових хаток, гребель, а також кількість та розміри згризаних ними дерев, що дозволяє з'ясувати приблизний розмір їх сімей:) 

Окрім обліків, волонтери прослухали цікавий майстер-клас засновника парку А.В.Подобайло про створення об'єктів заповідного фонду та побували на екскурсіях в різних куточках мальовничого національного парку.

Облаштування рекреаційної бесідки в Пирятинському нацпарку. Вересень 2016

Всі люблять відпочивати в облаштованих бесідках понад річкою, але на їх облаштування та підтримку потрібні робочі руки. Наші волонтери спільно із турклубом "Добре поїхали" перекрили очеретом одну із чудових бесідок на березі річки Удай.

Теплий вересень дозволив чудово поєднати корисне з приємним - відпочинком на березі річки в по-літньому теплі вересневі дні.

Тепер відпочинок там приноситиме подвійне задоволення!

Планування екостежки на хуторі Обирок. Серпень 2016

Екопоселенці хутору Обирок намагаються створити заказник для збереження чудової природи Посейм'я. Одним із перших кроків для популяризації цієї ідеї може бути створення екологічної стежки.

Екологічні стежки - одна з речей, необхідних для перетворення хаотичного туризму в корисний і пізнавальний захід. 

Волонтери пройшлися навколишніми лісами та луками та спланували приблизний маршрут стежки крізь заплавні луки Сейму та довколишні мішані ліси.

В пошуках дубів та орхідей Цуманської Пущі. Червень 2016

Цуманська Пуща - один із наймолодших нацпарків України, що потерпає від діяльності лісгоспів та кадрової нестачі. Волонтери обстежили ряд ділянок парку і знайшли велетенські трьохсотлітні дуби та червонокнижні орхідеї. Це дасть змогу інвентаризувати цінні ділянки та взяти їх під охорону.

Веселим бонусом стала знахідка надзвичайно цікавого і смачного гриба-веселки, який у своєму недозрілому стані у розрізі нагадує чудернацькі помідори. Гриб прийшовся до смаку під час лісового обіду:)

Обліки орхідей в Пирятинському нацпарку. Травень 2016

Волонтери пройшлися заплавними луками понад берегом Удаю і, за вмілим керівництвом ботаніка парку, провели облік гарних лучних орхідей - пальчатокорінників, що перебувають у Червоній книзі України.

Окрім того, ми накосили очерету та зробили екзотичні будиночки для комах. Пирятинський парк ледь не перший, хто має на подвір'ї офісу цілий "готель" для рідкісних комах. 

Дивні як для наших реалій, подібні споруди є поширеними в Європі і дають комахам додаткові місця для проживання, які вони втрачають із зникнення необхідних їм оселищ.

Облаштування екостежки в Міжрічинському парку. Квітень 2016

Міжрічинський регіональний парк є одним із передових у співпраці з волонтерами. Цього разу волонтери допомогли збудувати оглядову вежу для птахоспоглядачів на болоті та попрацювали над окоруванням стовпів для майбутньої екостежки.

Однією з найнезвичніших речей, якою займалися волонтери, стала пересадка крихких лісових лишайників із місця прокладання наступної екостежки:)

Родзинкою парку стали відвідини унікального Музею традиційних промислів Придніпровського Поліссяі із смачними, вже теж традиційними напоями!

Відновлення дубового лісу в Пирятинському нацпарку. Березень 2016

В Пирятинському парку силами волонтерів була закладена ділянка дубово-липового лісу. Саме такі ліси колись зростали тут кілька сотень років тому. І парк хоче їх відновити. Важливо, що тут ліс відновлюється під наглядом фахівців, які вивчали навіть склад грунтів, аби переконатися у доцільності посадки саме такого лісу. 

Також волонтери розставляли джмелівники - екзотичні "шпаківні" для джмелів, що скорочуються в чисельності через використання отрутохімікатів проти мишей на довколишніх полях. Ці ящички покликані замінити мишині нори, в яких зазвичай мешкають джмелі.

Розвішування штучних гніздівель в Дермансько-Острозькому нацпарку. Березень 2016

Одним із способів активної охорони тваринного світу є вставновлення штучних гніздівель. Волонтерами були встановлені штучні гніздівлі для рідкісних чорних лелек, а також для сов та - увага! - кажанів.

Ці нічні звірята також потребують дбайливого ставлення з боку людини. Їх ми зустріли в печері в Пеклі - саме так називається місцеве урочище:)

Весняний ліс парку дав можливість волонтерам побачити підсніжники у всій своїй красі - в природі, а не в сумках продавців на базарі. 

Облік звірів у Дермансько-Острозькому національному парку. Лютий 2016

Один з кращих способів побачити лісову фауну - взяти участь в її обліках.
Волонтери прочісували ліс і рахували звірів, що вибігали на лісові просіки.

Так ми не лише просто побачили кабанів, козуль, лисиць та зайців, а і дізналися для парку, скільки звірів мешкає на його території.

Після обліків волонтери відвідали екскурсію містом Острог і переконалися не лише у величезній природній, але і історичній цінності національного парку.

Волонтери WWF порахували копитних у Голосіївському національному парку. Січень 2016

Голосіївський парк розташований цілком в адміністративних межах Києва, але є притулком для багатьох тварин, яких бачили волонтери під час обліку.

 
На  зустрічі після проведених обліків, волонтери переглянули мотивуючий фільм «Гонка на вимирання».
 
Натхненні відвідинами парку та показом фільму, волонтери обговорили вирішення поточних проблем парку та розробили програму дій по його збереженню.

Волонтерський виїзд у Канівський природний заповідник. Січень 2016

Свої двері перед волонтерами з усієї України гостинно відчинив Канівський заповідник. Волонтери з Харкова, Миколаєва, Кривого Рогу, Вінниці і Києва з’їхались для проведення обліків зимової лісової фауни.

Розбившись на групи, волонтери разом із лісниками, пройшли обліковими маршрутами. Численні козулі, кабани, лисиці, зайці і куниці лишили свої сліди після останнього снігопаду.

Крім проведення обліків і відвідування музеїв, волонтери ознайомились із системою територій природно-заповідного фонду України.

Волонтерський виїзд WWF у Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, весна 2015

Партнер програми

Ecoclub Green Wave logo (Ukraine).
© © Green Wave © Green Wave