Екотуризм | WWF ukraine
Щоб зрозуміти, навіщо природоохоронній організації знадобилося розвивати туризм, повернемося до місії Всесвітнього фонду природи: „Майбутнє, у якому природа та людина будуть жити у гармонії”.

Людина повинна охороняти природу, але не відгороджуватися від неї. Екологічний туризм дозволяє людям милуватися довкіллям, не спричиняючи йому шкоди. Окрім того, туризм буде сприяти розвитку економіки регіону, місцеві мешканці можуть надавати на прокат обладнання, проводити екскурсії у природу, займатися готельним бізнесом.
 

Екотуризм в Дельті Дунаю

На думку WWF, вкладення коштів у туристичну інфраструктуру дозволить зберігти природу та принесе більший прибуток, аніж розвиток сільського господарства у Дельті, яке неможливе без постійного осушення грунту, віддамбування окремих ділянок заплавини, порушення природних процесів.

Дельта Дуная, розташована на території України та Румунії, є найбільш мальовничою частиною ріки, що поєднує канали, зарості очерету, озера та стави. У Дельті зустрічається 1,600 видів рослин та більше ніж 4,300 видів тварин, у тому числі кілька рідкісних та під загрозою зникнення видів коловодних птахів – розовий та кучерявий пелікани, орлан-білохвіст та великий підорлик, малий рибалка та луковий дерихвіст. Але привернути увагу туристів до нового регіону, де тільки но починає розвиватися інфраструктура, не так вже й легко. У майбутньому, за хорошої реклами, відпочинок тут буде популярним не тільки лише у українських та російських туристів, але й в іноземних. Іноземних туристів приваблює не тільки надзвичайна природа регіону, але й місцевий колорит, звичаї, культурні пам’ятки. Очікується, що частка туризму у Дунайській Дельті протягом наступного десятиліття збільшиться у кілька разів, тому що зацікавлені обидві боки: і місцеве населення, і потенційні туристи.

Всесвітній фонд природи пропонує туристам відвідати мальовничі острови у Дельті Дунаю – о. Малий Татару та о. Єрмаков.

О. Татару вже зараз може прийняти туристів, на ньому розвинута необхідна інфраструктура. З наданих на острові туристичних розваг найбільш цікаві іноземна забава „бердвочінг” – спостереження за птахами, яких тут безліч, та риболовля – більш зрозуміла вітчизняному туристу втіха. Туризм на острові дійсно може називатися екологічним, тому що джерелами енергії тут є сонячна панель та повітряний млин, які виробляють так звану „зелену” енергію, безпечну та безвідходну, на відміну від атомної, вугільної та інших видів енергетики. У 2003 році розпочався проект WWF з відновлення о. Татару, тому острів цікавий також і з природоохоронної точки зору.

На о. Єрмаков були проведені роботи з відновлення природної екосистеми, після чого острів відкрився для туристів.
 

Відвідати о. Малий Татару Ви можете, звернувшись до організацій:

„Пелікан-Тур” (одноденні екскурсії на острів)
pelikan@izmail.uptel.net
+38 067 48 35 297

ДП Ізмаїльський лісгосп (можливе одно- та багатоденне перебування на острові, мешкання у наметах чи у будинку лісника)
Скараєв Олег Всеволодович
+38 067 55 60 530

«Дуна-Тур» (комфортабельні будинки з усіма вигодами, можливо багатоденне перебування на острові)
Загорнюк Сергій Петрович
+38 067 60 48 028

База «Дельта Дунаю» (одноденні екскурсії на острів)
В’ячеслав Федорович
+38 067 55 82 955