Врятуйте національний парк "Пірін" | WWF ukraine
© WWF DCP BG
Національний парк «Пірин» у Болгарії входить до мережі охоронних ділянок Natura 2000 у ЄС, а також занесений до списку Світової спадщини завдяки винятковій красі гірських краєвидів, льодовикових озер та тривалій еволюції флори. «Пірин» є зразком «живої» високогірної екосистеми Балкан. У соснових пралісах Національного природного парку «Пірин» зростає 1300-річний ендемік – сосна Гельдрейха, що має власну назву «Сосна Байкушева». Вважається, що це – найстарше дерево Балканського півострова. «Пірин» також є домівкою для бурих ведмедів, вовків, сарн та 159 видів птахів, серед яких дятел трипалий – найрідкісніший представник дятлів у Європі.
Pirin

© Димитър Граматиков

Ведмеді проти лижних трас

Не зважаючи на надзвичайну природну цінність вже понад 10 років над національним парком висить загроза знищення та спаплюження. Високі гори та мальовничі ландшафти приваблюють не тільки ведмедів, але є ласим шматком для великих інвестицій, що загрожують зруйнувати місцеву природу. На території парку вже розташований гірськолижний курорт "Банско". Але плани із його розширення жахають!

Новий проект плану управління Національним парком «Пірин» на наступні 10 років збільшує простір, дозволений для забудови, у 12,5 разів. Також на 60% території будуть дозволені експлуатаційні рубки (наразі територія парку повністю для них закрита). План має бути невдовзі затверджено болгарським урядом.

Дізнайтеся більше:

Heavy machines working in Pirin National Park. Work of heavy machines is forbidden in national parks by law.

© Toma Belev

Ви можете допомогти!

Допоможіть WWF та болгарським НУО врятувати "Пірин"! Надішліть лист прем'єр-міністру Болгарії із проханням не приймати катастрофічний проект управління нацпарку, а також зупинити будь-яке подальше будівництво та комерційне використання деревини. Ця процедура дуже проста і візьме не більше 5 хвилин Вашого часу. Але ці 5 хвилин будуть надзвичайно важливими для порятунку унікальної природної спадщини Європи!

Разом можливо все!