Як українці провели «Годину Землі 2015» | WWF ukraine
Як українці провели «Годину Землі 2015»

Posted on 31 March 2015

Вмикай свою силу, адже всі зміни починаються з тебе!
Останньої суботи березня 2015 року по всій планеті пройшла кампанія «Година Землі», організована Всесвітнім фондом природи (WWF). Тисячі організацій і мільйони людей по всьому світу рівно о 20:30 вимкнули світло на годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. Україна підтримала кампанію «Година Землі» вже всьоме, до неї долучилися більше 50-ти українських міст.

Цього року всесвітню кампанію підтримали 7000 міст в 179 країнах світу, серед яких більш ніж 50 міст України. З кожним роком все більше людей і організацій долучаються до найбільшого природоохоронного руху у світі, щоб продемонструвати свою стурбованість майбутнім Планети і підтвердити свої наміри піклуватися про неї. Цьогоріч кампанія пройшла під девізом «Вмикай свою силу!» - кожна людина може змінити світ на краще і допомогти природі своїми щоденними діями.

«Годину Землі 2015» підтримали Міністерство екології та природних ресурсів України та Держагентство з енергоефективності та енергозбереження України. «Година Землі – не просто символічне вимкнення світла на 60 хвилин з 20:30 до 21:30. Це нагадування кожному з нас, що ресурси планети обмежені і наше завдання – зберегти їх для наших нащадків», – говорить Ігор Шевченко, Міністр екології та природних ресурсів України.

В Україні акцію підтримали сотні організацій, навчальних закладів, приватних компаній і держустанов Києва та інших міст країни. «Без світла» залишилися Приморський бульвар і центральні вулиці Одеси, собори Харкова, Свято-Преображенський кафедральний собор у Вінниці, Обласний музично-драматичний театр в Херсоні, Архикафедральний собор Святого Юра і телевежа у Високого замку у Львові, Луцький замок, а також інші культурні та історичні пам'ятки по всій країні. У столиці на одну годину відключили підсвічування кілька вузів, Міністерство екології та природних ресурсів України, найвища будівля Києва ТРЦ Gulliver, інші компанії та ресторани столиці.

Традиційно в десятках міст України пройшли заходи, присвячені «Годині Землі». У Києві відкрилася фотовиставка «Лісові історії» з видовищними фотографіями лісів України та їх мешканців, яка діятиме до 26 квітня біля торгово-розважального центру Gulliver. В останню суботу березня в столиці пройшов еко-ярмарок українських майстрів і акустичний концерт учасниці оркестру Lords of the Sound і струнного квартету Світу – скрипальки Катерини Чечель, групи МУ 17, а також українського кавер-дуету B & B Project.

У інших містах України на підтримку «Години Землі» відбулися просвітницькі заходи, толоки, акустичні концерти при свічках, фаєр-шоу, флешмоби, викладання палаючих фігур зі свічок та багато іншого. Українські ресторани, зокрема всі установи холдингу емоцій «!FEST» у Львові, до якого входять «Криївка», «Львівська копальня кави» і ще більше 10 відомих на всю країну закладів, запросили всіх на романтичну вечерю чи тематичну вечірку при свічках, присвячені кампанії «Година Землі». Більше про події по всій Україні Ви можете дізнатися за посиланням.

До активних дій на захист природи закликала українські організації і співгромадян координатор кампанії «Година Землі» в Україні Катерина Куракіна: «Цьогорічна «Година Землі» пройшла, давши нам натхнення на щоденні дії заради Планети. Ще раз хочу підкреслити, що сама година без світла – це лише всепланетний флешмоб, не треба вимірювати пряму економію ресурсів протягом однієї години. Але результати кампанії важко переоцінити – це зміни у звичках мільйонів людей, щоденне збереження природних ресурсів, прямування до майбутнього, в якому людина живе у гармонії з природою. Отож, вмикайте свою силу,   щоб зробити Ваше життя більш дружнім до природи! Маленькі справи кожного з нас, об’єднуючись, роблять вагомий внесок у збереження природи на Планеті».

Якщо у Вас є гарні природоохоронні ідеї, втілити їх в життя допоможе «Майстерня  клімату»  –  конкурс  невеликих  практичних  проектів,  що  реалізуються за підтримки  350.org  та  інших  партнерів  на  благо  клімату  Землі  і  в  інтересах  місцевих громад.

Промоушн-акції в Україні проводяться в партнерстві з комунікаційним агентством SPN Communications, яке допомагає привернути увагу людей до Години Землі вже протягом 7 років.
Традиційно в десятках міст України пройшли заходи, присвячені «Годині Землі».
© SII