Екологічна карта України – знайдіть однодумців та вирішіть проблеми свого регіону! | WWF ukraine
Екологічна карта України – знайдіть однодумців та вирішіть проблеми свого регіону!

Posted on 24 November 2014

Біля Вашого дому чи десь поблизу є сміттєзвалище, зрубані дерева чи інша екологічна проблема? Відмічайте на екокарті!
Всесвітній фонд природи запрошує активістів та організації розказати всій Україні про екологічні проблеми свого регіону та об’єднатися для їх вирішення за допомогою спеціального ресурсу www.ecomap.org. Екологічна карта отримала друге життя завдяки зусиллям команди молодих програмістів IT Академії компанії SoftServe.
 
Цей проект замислювався Всесвітнім фондом природи в Україні як платформа, здатна об’єднати зусилля різних неурядових організацій, компаній та незалежних активістів для обміну досвідом та покращення стану навколишнього середовища нашої країни.
 
Користувач може відмітити екологічну проблему на карті www.ecomap.org, долучитися до вирішення інших питань, або просто проголосувати за проблему, якщо вважає її важливою та першочерговою для вирішення.
 
Дуже часто про локальні екологічні проблеми знають тільки місцеві організації та декілька сотень жителів. А як було б добре підключити до їх вирішення однодумців з інших частин країни! Саме за допомогою екологічної карти будь-яка людина чи організація може вказати на екологічну проблему свого регіону та вирішити її разом з усією Україною.
 
«Кожного дня ми бачимо сміття в парках, інколи стикаємося з незаконною вирубкою лісу, забудовою на природоохоронних територіях та іншими екологічними проблемами. У кожного з нас є можливість вплинути на ситуацію, але тільки тоді, коли ми об’єднаємо зусилля. Таким чином, чим більше людей та організацій підключиться, тим більше вірогідність успіху», – каже Олександра Ковбаско, автор ідеї екологічної карти, WWF в Україні.
 
Команда WWF в Україні долучиться до вирішення 3-х найважливіших проблем (за результатами голосування).
 
Практичну реалізацію проект отримав, як і всі добрі починання, силами активних та небайдужих людей. Початковий варіант екокарти був написаний 3-ма людьми за 48 годин в межах доброчинного хакатону Hack4Good.
 
Після того екологічна карта була повністю оновлена та дороблена командою молодих програмістів IT Академії компанії SoftServe під керівництвом Ігоря Цвєткова.
 
Ігор Цвєтков, Teacher у SoftServe IT Academy: «Дуже радий, що нам пощастило повчитись на реальному проекті. Це був дуже корисний досвід і момент дуже активного насичення знаннями. З кожним днем очі студентів ставали менш здивованими і шокованими від купи технологій і фреймворків. Власне з середини серпня та до кінця жовтня ми вели розробку. Студенти розібрали попередню версію екокарти «по поличках», знайшли, що можна покращити. Все, що вимагалось від мене – злегка керувати процесом, і, основне, відповідати на питання кожного студента «Яке моє наступне завдання?»  Я пишаюся кожним студентом, який був задіяний у цьому корисному та потрібному проекті».      
 
«Робота над проектом екокарти в SoftServe IT Academy дала мені можливість отримати неоціненний досвід в розробці веб-додатків. Я пройшов повний цикл побудови програмного продукту. Перше, що я швидко усвідомив – комунікація в команді дуже важлива. Це допомагає подивитися на реалізацію завдання з різних сторін, а також швидко вийти з "глухого кута". Також не варто боятися нових назв ще не відомих мені технологій. Кожна нова вивчена технологія – це + 1 до карми програміста будь-якого рівня», – додав Андрій Палатний, студент ІТ Академії.
 
Всесвітній фонд природи в Україні дякує всім активістам за допомогу в реалізації цього корисного проекту!
Ви можете відмітити на карті будь-яку екологічну проблему Вашого міста або регіону, щоб розказати про неї іншим та спільними зусиллями вирішити проблему!
© WWF-DCP

Посилання за темою

Кожного дня ми бачимо сміття в парках, інколи стикаємося з незаконною вирубкою лісу, забудовою на природоохоронних територіях та іншими екологічними проблемами.
© Olexander Voroshilov