Нагороди знайшли героїв: підсумки фотоконкурсу «Вікі любить Землю» | WWF ukraine
Нагороди знайшли героїв: підсумки фотоконкурсу «Вікі любить Землю»

Posted on 15 July 2014

У Золотих воротах відбулася урочиста церемонія нагородження фіналістів конкурсу.
12 липня у Золотих воротах (м. Київ) відбулася церемонія нагородження переможців української частини міжнародного фотоконкурсу пам’яток природи «Вікі любить Землю». Найкращою світлиною було визначено знімок з Криму.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» проводився громадською організацією «Вікімедіа Україна» – офіційним українським представництвом Фонду Вікімедіа, що опікується Вікіпедією та її сестринськими вікіпроектами. Метою проекту є поширення вільних знань про природний спадок України та світу. Отримані під час фотоконкурсу світлини будуть використовуватися для ілюстрації статей на Вікіпедії та інших вікіпроектах. У рамках конкурсу було завантажено 12 053 світлини, з яких професійне журі обрало десять найкращих.

У конкурсі брали участь фотографії, що ілюструють природні пам’ятки згідно з офіційними списками пам’яток природного спадку України. На жаль, не всі пам’ятки природи навіть рахуються на обліку держави. Неприємним «відкриттям» конкурсу було те, що такий відомий ботанічний феномен як «Тунель кохання» – зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою, та утворили дивовижний щільний тунель точної арочної форми – не є пам’яткою природи… Цей ботанічний феномен є місцем паломництва туристів та пар закоханих, візитною карткою Рівненщини. Але, нажаль, закон його не охороняє.

«Фотографії усіх пам’яток природи, незалежно від рівня значимості, мають значення для поширення вільних знань про природний спадок, зокрема, через статті у Вікіпедії. Завантажені світлини були різної якості, але надзвичайно багато з них були чудовими. Ми також провели місяць написання статей до Вікіпедії на тему пам’яток природи, щоб посприяти процесу поширення інформації про природні об’єкти, що потребують захисту», - відзначає міжнародний координатор проекту «Вікі любить Землю» Альона Зубченко.

На церемонії було нагороджено переможців у номінаціях за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток природи по кожному з регіонів України і за найкращі фотографії з усіх областей, а також учасників, які сфотографували найбільшу кількість об’єктів загалом на території країни, та авторів десяти найкращих фотографій.

Представниця Всесвітнього фонду природи Катерина Куракіна на церемонії нагородження зазначила: «Ми дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення такого цікавого та корисного конкурсу. Збільшення обізнаності людей про красоти України є надзвичайно важливим для збереження її природної різноманітності, покращення екологічного стану та підтримки природоохоронних об’єктів нашої країни».


Кращі 10 робіт фотоконкурсу

Переможцем конкурсу обрано фотографію Віталія Башкатова «Скелі Демерджі», Ландшафтний заказник «Демерджі-яйла», АР Крим.
Скелі Демерджі

2 місце – «Вид з Говерли на Карпатський національний парк». Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область Автор: Дмитро Балховітін.
Карпатский 05

3 місце – «Актовський каньйон». Регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Миколаївська область. Автор: Анастасія Сак.
Актовский каньон

4 місце – «Зимовий Кукуль». Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область. Автор: Володимир Хіраш.
Зимовий Кукуль

5 місце – «Шаан-Кая у хмарах». Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, АР Крим. Автор: Олександр Черних.
Шаан-Кая в облаках

6 місце – «Озеро Світязь на світанку». Шацький національний природний парк, Волинська область. Автор: Павло Мокрицький.
Оз.Світязь на світанку

7 місце – «Полонина Григорівка, вид на Говерлу і Петрос». Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область. Автор: Максим Присяжнюк.
Полонина Григорівка

8 місце – «Ранкова палітра». Регіональний ландшафтний парк «Зуївський», Донецька область. Автор: Віталій Башкатов.
Ранкова палітра

9 місце – «На Говерлі». Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область. Автор: Роберт Лабчук.
ПОЗИТИВ..

10 місце – «Півострів», ботанічний заказник «Новий Світ», гідрологічна пам'ятка природи «Прибережний аквальний комплекс між Новим Світом і Судаком», АР Крим. Автор: Віталій Башкатов.
Півострів

Також найкращим фотографом проекту за версією його медіа-патрону журналу «Фокус» став Дмитро Балховітін із фото «Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область».
Карпатский 05
Робота "Осінь у тунелі кохання" (Рівненщина).
© Myroslava Rakovets
Урочиста церемонія нагородження фотоконкурсу проходила у історичній пам'ятці "Золоті ворота" у місті Києві.
© Yurii-MR
Роботи переможця конкурсу - Віталія Башкатова - посіли 10, 8 та 1 місця.
© Yurii-MR